Ο.Α. Χανίων-Ολυμπιακός: Στο +21, με 51 πόντους ημίχρονο!

Σάββατο, 12 Μαρτίου 2022 - 14:53

Οι «ερυθρόλευκες» μπήκαν και στο δεύτερο δεκάλεπτο με το πόδι στο γκάζι, με την Βίτολα να πετυχαίνει έξι συνεχόμενους πόντους και να ανεβάζει το σκορ σε 22-36, την ώρα που τα Χανιά σκόραραν με τις Αργυροπούλου και Χάρις. Οικονομάκη, Τσιχλάκη και Πλουφ με βολές έκαναν το 25-37, με την Τόλφρι να πετυχαίνει γκολ-φάουλ και να κάνει το 25-40 για τον Ολυμπιακό.

Αλεξανδρή και Βίτολα, με βολές, ανέαβασαν το σκορ σε 26-43, με την Τόλφρι να κάνει το 26-45 και την Φάρρου το 28-45 με δύο βολές.

Η Αμερικανίδα γκαρντ του Ολυμπιακού, σκόραρε τέσσερις ακόμη πόντους και έκανε το 28-49 για τον Ολυμπιακό, με 1:28’’ να απομένουν για το ημίχρονο. Το 30-51 του ημιχρόνου ήρθε από βολές των Δίελα, Τόλφρι και Ντέλιτς.