Ομάδα και κόσμος να καταθέσουμε επί 90 λεπτά ψυχή και φωνή στο γήπεδο και στις κερκίδες!

Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024 - 16:30

Εμείς μπορούμε να λέμε και να αισθανόμαστε όπως θέλουμε. Η ομάδα όμως οφείλει να κλείσει τα αυτιά της και να είναι προσηλωμένη , αποκλειστικά και μόνο στο πως θα ολοκληρώσει την υπέρβαση. Το 2-4 του πρώτου αγώνα δεν θα πρέπει να την αποπροσανατολίσει. Δεν θα είναι καθόλου εύκολη η ρεβάνς. Απλά έχουμε ένα προβάδισμα. Δεν έχει τελειώσει απολύτως τίποτα. Η Άστον Βίλλα δεν θα έρθει ούτε για να αποκλειστεί, ούτε για βόλτα. Θα διεκδικήσει την πρόκριση, θα προσπαθήσει να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ. Όπως ακριβώς κάναμε εμείς στην Σερβία μετά την εντός έδρας ήττα από την Μακάμπι με 1-4. Όλοι μας είχαν ξεγραμμένους. Την συνέχεια την ξέρετε όλοι και πολύ περισσότερο την βίωσαν οι Ισραηλινοί. Δεν θα περάσουν εύκολα τα 90΄λεπτά. Ο Ολυμπιακός πρέπει να μπει στο γήπεδο ξεχνώντας το σκορ του πρώτου αγώνα. Πρέπει να μπει σαν να έχει χάσει και να χρειάζεται νίκη για να προκριθεί